رژیم لاغری دکتر کشاورز

رژیم لاغری دکتر کشاورز

رژیم لاغری دکتر کشاورز

رژیم لاغری دکتر کشاورز برای سلامتی اشخاص  چاق و افرادی که اضافه وزن دارند لازم است ولی می‌تواند برای افراد معمولی  خطرناک باشد.رژیم لاغری دکتر کشاورز از نمونه رژیم های کاهش وزن ، وزن مناسب میباشد.

اینکه چه کسی باید رژیم لاغری دکتر کشاورز را مورد استفاده قرار دهد،پزشک یا متخصص تغذیه تایین میکند.

 

رژیم لاغری دکتر کشاورز

 

اگر فردی شروه به استفاده از رژیم لاغری دکتر کشاورز کند و بعد از مدتی رژیم لاغری دکتر کشاورز را ترک کند دوباره به حالت قبل بازمیگردد.

وزن بیشتر افرادی که برای کاهش وزن رژیم لاغری دکتر کشاورز را می‌گیرند، فقط چند هفته پس از قطع رژیم لاغری دکتر کشاورز ، بیشتر از وزن قبل خواهد شد. همچنین تجربه نشان داده‌است در رژیم‌های خیلی سفت و سخت که با ترکیب غیرعادی غذاها موجب می‌شوند فرد در مدت زمان کوتاهی وزن کم کند، این احتمال وجود دارد که بعد از گذشت مدتی ، فرد انگیزه اولیه از دست بدهد و دوباره وزن وی افزایش پیدا کند.

 

کاهش اشتها

 

انواع رژیم لاغری

در رژیم لاغری به صورت یک روز درمیان  ۲ نوع برنامه انتخابی وجود دارد، یکی روزهای عادی و یکی روزهای سبز. در روزهای سبز می‌توانید آزادانه و به اندازه ی نامحدود از گروه سبزی‌ها، میوه‌ها، حبوبات و غذاهای نشاسته‌ای همچون پاستا، سیب زمینی و برنج استفاده کنید. و پروتئین بیشتری در روزهای عادی هم می‌توانید بخورید.

 

انواع رژیم لاغری دکتر کشاورز

رژیم غذایی گیاهخواری

انواع مختلفی از رژیم غذایی گیاهخواری وجود دارد که شامل گیاهخواری لاکتو، میوه‌خواری، رژیم گیاهخواری لاکتو-اُوو، خام گیاهخواری، گیاهخواری اُوو، گیاهخواری پسکو و نیمه گیاهخواری.

اکثر گیاخواران از رژیم غذایی گیاهخواری لاکتو-اُوو استفاده می‌نمایند، به نوعی دیگر غذاهای حیوانی را مصرف نمی‌کنند اما علاوه بر غذاهای گیاهی از تخم مرغ، لبنیات و عسل استفاده می‌کنند.

مطالعات در چند سال اخیر نشان داده‌اند که گیاهخواران  وزن پایین‌تری را د ارند، کمتر دچار بیماری می‌شوند و در کل نسبت به افرادی که گوشت مصرف می‌کنند،  به زندگی امید بیشتری دارند.

رژیم کاملاً گیاهی

 

بطور کلی گیاهخواران فقط به دلایل سلامتی اقدام به گیاهخواری نمی‌کنند بلکه به دلایل زیست محیطی و اخلاقی نیز  این رژیم غذایی را مصرف میکنند.

گیاهخواران عقیده دارند که روش‌های مدرن کشاورزی برای محیط زیست ما مضر بوده و در دراز مدت ناپایدار هستند. بر اساس نظر این گونه افراد، اگر تمام غذاهای ما گیاهی بودند، محیط زیست از آن سود می‌برد، حیوانات رنج کمتری میکشند ، غذای بیشتری تولید می‌شد و مردم از سلامت جسمی و روحی بهتری برخوردار هشتند.

رژیم اتکینز

رژیم اتکینز در رابطه با مصرف غذاهای پروتئین مثل ماهی و تخم مرغ و غذاهای پرچرب مانند خامه، کره و پیزمیباشد و فرد در مجموع کالری کمتری دریافت می‌کند. کربوهیدارت‌هایی همچون نان، برنج، سیب زمینی، شکلات، چیپس، غلات و شکر هم به شدت محدود می‌شوند.

 

رژیم اتکینز

رژیم دوکان

این رژیم مختص رژیم دوکان که متشکل از ۴ فاز حمله، کاهش، تثبیت و رهاسازی است. تمرکز این روش بر مصرف سبزی‌ها و پروتئین کم چرب و حذف موقتی چربی‌های اشباع و کاهش کربو هیدرات دریافتی میباشد. در این رژیم اصرار زیادی بر ورزش سبک روزانه و مصرف آب و سبوس جو دوسر می‌شود و گفته شده سرعت کاهش در ان نسبت به رژیم‌های کالری شماری بیشتر میباشد.

 

 

رژیم نمایه گلایسمی

رژیم نمایه گلایسمی غذاهای کربوهیدارتی بر اساس اینکه چقدر سریع قند خون را بالا می‌برند، دسته‌بندی می‌شوند. غذاهایی که شاخص گلایسمی پایینی دارند، موجب می‌شوند فرد مدت زمان طولانی تری احساس سیری کند و در نتیجه وزنش کنترل شود.

 

رژیم سم زدایی

رژیم لاغری  در مورد رژیم سم زدایی ، کاهش وزن بر اساس این تئوری است که بدن مدام با سموم مختلف مانند آفت کش‌ها، مواد افزودنی و غذاهای چرب رو به رو است و باید این سموم از بدن دفع شوند. نکته مهم این است که رژیم سم زدایی انواع متفاوتی دارد و بسیاری از انواع آن هم موفق آمیز بوده‌است. در نتیجه می‌توان گفت که فقط یک راه حل وجود ندارد.

 

 

تفکیک گروه‌های غذایی

در رژیم لاغری دکتر کشاورز در رابطه با تفکیک گروه های غذایی نباید غذاهای خاص همزمان باهم خورده شوند. مثلاً غذاهای پرپروتئین همچون ماهی، گوشت قرمز و تخم مرغ و لبنیات و غذاهای پرکربوهیدرات مانند نان، برنج، پاستا و سیب زمینی را نباید با هم استفاده کرد.

 

 

رژیم چاغری

در واقع رژیم چاغری نسخه بهبود یافته رژیم دوکان می‌باشد. این رژیم نیز مانند دوکان از چهار فاز تهیه شده ولی محدودیت‌هایی مثل مصرف میوه تازه در ان کمتر می‌باشد. در رژیم لاغری دکتر کشاورز نیز تمرکز بر مصرف سبزی و پروتئین و مواد غذایی آماده و فست فودها و شکر است.

 

 

رژیم پایش وزن

رژیم پایش وزن مبتنی بر سیستم امتیازی میباشد. به هر غذا بر اساس مقدار کالری و ارزش غذایی اش امتیاز داده می‌شود و هرکس با توجه به وزنی که می‌خواهد کم کند، می‌تواند در هر روز امتیاز مشخص شده ای دریافت کند.

 

 

رژیم کم چرب

همه چربی‌ها کالری بسیاری دارند، بنابراین در رژیم کم چرب، میزان کالری دریافتی به شدت کم می‌شود. در رژیم لاغری دکتر کشاورز مربوط به رژیم کم چرب مصرف خوراکی‌هایی مثل کره، روغن، مارگارین، مایونز، چیپس، شکلات و پنیر محدود و درصورت امکان با انواع کم چرب جایگزین می‌شود.

 

 

مکمل‌های رژیمی

انواع مختلف مکمل‌ها برای افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند وجود دارد که ادعا می‌شود می‌توانند چربی‌ها را بسوزانند، متابولیسم را بالا ببرند یا جلوی اشتها را بگیرند.

 

 

دیابت و رژیم لاغری دکتر کشاورز

چنانچه مبتلا به دیابت هستید، رعایت رژیم لاغری دکتر کشاورز می‌تواند منتهی به رهایی از انسولین یا دارودرمانی شود. با کمک کارشناسان و متخصصان تغذیه ررژیم لاغری دکتر کشاورز درمورد دیابتیک را تنظیم نمایید.

 

 

هیچ شکی در این نیست که اگر شما دچار اضافه وزن هستید و مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز می‌باشید، رژیم لاغری سالم ، قند شما را کاهش داده، منجر به بهبود سلامتی شده و به شما کمک می‌کند که حس بهتری داشته باشید.

 

 

 

قبل از شروع رژیم لاغری دکتر کشاورز

اما قبل از آنکه رژیم لاغری دکتر کشاورز در رابطه با دیابتیک را شروع کنید، به یاد داشته باشید که نظارت پزشک غدد یا پزشک متخصص دیابت بسیار اهمیت دارد، چراکه در زمان رعایت رژیم لاغری دکتر کشاورز ، بررسی قند خون، انسولین و دارودرمانی تان نیاز ویژه ای پیدا می‌کند. اشتباه نکنید  شما با رعایت رژیم لاغری دکتر کشاورز در مسیر مناسبی  قدم گذاشته‌اید.

 

 

در صورت کاهش مقداری از وزنتان، قند خون شما به‌ صورت معناداری کاهش پیدا می‌کند.

 

قبل از شروع رژیم دکتر کشاورز

 

رژیم لاغری دکتر کشاورز مناسب برای افرادی میباشد که در پی داشتن وزنی ایده آل هستند.

رژیم لاغری دکتر کشاورز برای افرادی که اضافه وزن دارند مناسب است.

رژیم لاغری دکتر کشاورز برای افرادی که از چاقی رنج میبرند گزینه ایده آلی میباشد.

رژیم لاغری دکتر کشاورز برای افرادی است که سالها به دنبال برنامه رژیمی مناسب هستند .

با توجه به اینکه دکتر سید علی کشاورز متخصص تغذیه میباشد ، برنامه ی رژیم لاغری دکتر کشاورز متفاوت از دیگر رژیم ها میباشد ،اگر میخواهید از رژیم لاغری دکتر کشاورز برای لاغر شدن وزن خود استفاده کنید ، ایشان با توجه به قد و وزن شما و متناسب با آناتومی بدن شما رژیم تنظیم مینماید ، برای استفاده از رژیم لاغری دکتر کشاورزو رژیم غذایی دکتر سید علی کشاورز میتوانید با وی تماس حاصل نمائید.

 

رژیم لاغری اصولی  دکترکشاورز

در رژیم لاغری دکتر کشاورز توصیه می شود برای پرهیز از هر گونه خطر برای  سلامتی خود بدون مشورت با متخصص تغذیه اقدام به گرفتن رژیم غذایی نکنید. شما حتی باید از تکرار رژیم های دیگران و یا حتی رژیمهایی  خود تان که  قبلاازآن  استفاده کرده اید نیز پرهیز کنید. زیرا یک رژیم لاغری اصولی نمی تواند برای همه زمان ها و همه افراد کاربرد داشته باشد و هرکسی باید با توجه به شرایط جسمی و سنی خود برنامه ای خاص را دنبال کند.

 

 بیشتر ازاندازه  وزن کم نکنید

توصیه رژیم لاغری دکتر کشاورز معمولاً هر هفته نیم تا یک کیلوگرم کاهش وزن برای هر فرد مناسب است و ماهیانه ۳ تا ۵ کیلوگرم توصیه می شود.

 

در دو هفته اول بعد از رژیم  به شدت شما آب از دست می دهید و بعد ازدو هفته آب از دست رفته جبران می شود.و در عوض به جای آن بافت چربی یدن شما شروع به سوختن می کند. به طور کلی توصیه می شود از گرفتن رژیم های غذایی خودسرانه امتناع کنید و حتما زیر نظر متخصص این کار را انجام دهید. همچنین نوشیدن آب در این دوران بیشتر از پیش توصیه می شود.

رژیم لاغری دکتر کشاورز

در اخر شما با مشورت يک متخصص تغذيه، برنامه فعاليت جسماني  خود را تهيه کنيد. انجام این فعاليتهاي جسماني لازم نیست در حد حرفه اي باشد، زیرا انجام ورزشهاي ساده روزانه به مدت سي دقيقه ولي به طور مداوم ، در سوزاندن کالري و چربي بدن مفيد است، از نظر کارشناسان، بهترين ورزش براي کاهش وزن، پياده روي است.

 

 

دکتر سید علی کشاورزمتخصص تغذیه

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + یازده =