بهترین متخصص تغذیه

بهترین متخصص تغذیه

بهترین متخصص تغذیه جهت مشاوره لازم در راستای ارتقای سلامت بدنی و رشدی افراد میباشد.

 

 

بهترین متخصص تغذیه

 

مشاوره ی تغذیه برای افراد مختلفی قابل انجام میباشد  به همین جهت لازم است تا افراد لاغر ،چاق، باردار، دیابتی و…توسط بهترین متخصص تغذیه مشاوره شوند .

زیر نظر بهترین متخصص تغذیه از یک رژیم سالم و مقوی که به سلامت روحی و جسمی افراد آسیبی وارد نکند پیروی نماید.

در مشاوره ی تغذیه ای موارد بسیاری لحاظ خواهد شد و در آخر یک رژیم غذایی مناسب با قد و وزن شما طراحی میشود .

بهترین متخصص تغذیه اشاره ای اصولی به علم‌ تغذیه‌ و ارزش‌ مواد غذایی‌ دارد ، همچنین شیوه ی تغذیه‌ مناسب‌ با نیاز بدن هر فرد از بارز ترین فعالیت های علم تغذیه استیک، بهترین متخصص تغذیه با بررسی میزان فعالیت ها و سیستم سوخت و سازی بدن شما ، و با توجه به اصول مورد نیاز در ارتباط بین قد و وزن به بررسی ارزش مواد غذایی، میزان ویتامین ها، املاح و دیگر مواد مفید درون خوراکی ها پرداخته و بهترین متخصص تغذیه آنها را دسته بندی میکند در نتیجه با توجه به نتایج حاصله یک رژیم غذایی مناسب و ایده ال برای شما در نظر گرفته میشود.

بهترین متخصص تغذیه به صورت کامل از علم تغذیه آگاه است  و در موارد مختلفی  اطلاعات مورد نیاز و مشاوره های مهم را در ارتباط با غذا و سلامت جسمی و روحی به بیماران ارائه میدهد.

بهترین متخصص تغذیه برای اقشار مختلف

بهترین متخصص تغذیه برای اقشار مختلف سنی و گروه های مختلفی از مردم مانند کودکان، میانسالان، بیماران، افراد چاق و لاغر قابل انجام میباشد و متناسب با وضعیت و نیاز آنها برنامه غذایی تهیه خواهد شد. بهترین متخصص تغذیه برای شما تعیین میکند که از چه نوع مواد غذایی و به چه میزانی از مواد غذایی را  روزانه مصرف کنید.

 

بهترین متخصص تغذیه برای اقشار مختلف

 

توانایی‌های‌ لازم بهترین متخصص تغذیه

همان‌طور که‌ یک‌ پرستار باید به‌ کار خدماتی‌ علاقه‌مند باشد، بهترین متخصص تغذیه نیز باید روحیه‌ خدماتی‌ داشته‌ باشد و صبر و حوصله‌ لازم‌ را برای‌ صحبت‌ با بیمار و راهنمایی‌ او را دارا باشد.

حتی‌ دانشجویانی‌ که‌ مایلند بعد از فارغ‌التحصیلی‌ دفتر مشاوره‌ غذایی‌ دایر نمایند، باید ۳ سال‌ سابقه‌ کار در بیمارستان‌ را داشته باشند. همچنین‌ داوطلبان‌ علاقه‌مند به‌ این‌ رشته‌ نیاز است‌ در دروس‌ زیست‌شناسی‌ و شیمی‌ که‌ پایه‌ دروس‌ دانشگاهی‌ این‌ رشته‌ است‌ توانایی لازم را داشته باشد.

مهمترین وظایف بهترین متخصص تغذیه

بهترین متخصص تغذیه توضیحات جامع و کاملی در رابطه با تغذیه  و رژیم درمانی به مراجعان ارائه دهد.

 

مهمترین وظایف بهترین متخصص تغذیه

 

بهترین متخصص تغذیه نیاز مراجعه کنندگان و بیماران را شناسایی کند و با آنها در این رابطه صحبت کند.

بهترین متخصص تغذیه بهترین و متنوع ترین برنامه های غذایی را برای بیماران ارائه دهد.

بهترین متخصص تغذیه تاثیرات برنامه ی غذایی و میزان اثر بخشی آن را در بیمار تایین کند.

بهترین متخصص تغذیه انگیزه ی کافی را در بیماران ایجاد نماید و آنهارا در پیروی از رژیم های غذایی کمک نماید.

بهترین متخصص تغذیه مشکلات و هنجار های تغذیه ای را شناسایی  و رفع سازد.

بهترین متخصص تغذیه برنامه های اجرایی برای رفع مشکلات تغذیه در جامعه تهیه نماید.

بهترین متخصص تغذیه ارائه برنامه و دستورالعمل برای افزایش ارزش غذایی مواد خوراکی.

بهترین متخصص تغذیه جدیدترین اطلاعات و آخرین اخبار تغذیه ای را دنبال نماید.

موقعیت‌ شغلی بهترین متخصص تغذیه‌ در ایران

تا چند سال‌ قبل فارغ‌التحصیلان‌ رشته‌ تغذیه‌ حتی‌ در بیمارستان‌ها جایگاه‌ مشخص‌ و تعیین‌شده‌ای‌ نداشتند ولی در چند سال‌ اخیر به ویژه از زمانی‌ که‌ به‌ کارشناسان تغذیه اجازه‌ مطب‌ داده‌ شده‌، این‌ رشته‌ در بیمارستان‌ها هویت‌ و جایگاه‌ تازه‌ای‌ را به خود گرفته است، اما متأسفانه‌ هنوز در بین‌ پزشکان‌ نقش‌ و اهمیت‌ کارشناسان‌ این‌ علم‌ روشن‌ نشده‌ است‌.

در حالی‌ که‌ باید همکاری‌ تنگاتنگی‌ بین‌ پزشکان‌ و بهترین متخصص تغذیه وجود داشته‌ باشد و در واقع‌ هرجا که‌ یک‌ پزشک‌ متخصص‌ غدد، قلب‌ و عروق‌ یا کلیه‌ حضور دارد، باید در کنارش‌ بهترین متخصص تغذیه باشد.

 

موقعیت‌ شغلی بهترین متخصص تغذیه‌ در ایران

 

چون‌ پزشک‌ فقط‌ لیست‌ غذاها یا مواد غذایی‌ که‌ بیمار نباید بخورد، مشخص می‌کند اما بهترین متخصص تغذیه می‌گوید که‌ یک‌ بیمار چگونه‌ و چه مقدار باید بخورد تا هم‌ مواد غذایی‌ مورد نیاز به‌ بدنش‌ برسد و هم‌ رژیم‌ غذایی‌ را حفظ‌ کند.

شخصیت های مناسب این شغل

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، فاکتورهای مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، مهارت ها، علایق، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عامل ها ویژگی های شخصیتی می باشد.

شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی سخت و نیاز به تخصص و زمان کافی دارد . البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارا میباشد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در بعضی موارد با یکدیگر متفاوت میباشند.

در حالت کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی ویژه ای هستند که در این شغل موفق می شوند.

اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

شخصیت های مناسب این شغل بر اساس شخصیت شناسی : MBTI

ENFJ این تیپ شخصیتی به حوزه های سلامت علاقه مند هستند . آنها به عوامل روانی، احساسی و معنوی بیماران توجه دارند  و از ارائه راه حل به بیماران خشنود می شوند.

INFJ این تیپ شخصیتی دوست دارند از دانش خود در جهت کمک به دیگران استفاده کنند به خصوص اگر کار آنها به صورت مشاوره ای باشد.

ENFP این تیپ شخصیتی در زمینه ی بهداشت و سلامت علاقه دارد زیرا علاوه بر حفظ استقلال، مشاغل آن از انعطاف کافی برخوردارند.

این اشخاص اگر کارشان به صورت مشاوره ای و خارج از ساختار سنتی اداری باشد، خیلی از آن لذت می برند.

INFP این تیپ شخصیتی دوست دارد در کارشان استقلال داشته و از نزدیک با افراد ارتباط داشته باشد.

ESFJ این تیپ شخصیتی دوست دارد مستقیما با دیگران در ارتباط باشد، به آنها کمک کرده و از مشکلات و دردهایشان کم کند. او می تواند رابطه خوبی با بیماران و همکاران خود به وجود آورد.

ISFJ این تیپ شخصیتی علاقه دارد به دیگران کمک کند و در کار خود مستقل باشند. در این شغل معمولا او با بیمار یا مراجعه کننده ارتباط برقرار می کند.

ESFP این تیپ شخصیتی دوست دارد با مردم در ارتباط باشد و به آنها یاری برسانند. او از اینکه زندگی را برای دیگران راحت تر و رضایت بخش تر کند، لذت می برد.

ISFP این تیپ شخصیتی علاقه دارند  به دیگران کمک کرده و مشکلات آنهارا برطرف کنند. در نتیجه به مشاغل حوزه پزشکی به خصوص مشاغلی که مستقیما با بیمار سر و کار دارد، علاقه دارد.

 

چرا به بهترین متخصص تغذیه مراجعه می کنیم

اگر شما با این مشکلات در بدن خود مواجه هستید بهتراست به بهترین متخصص تغذیه مراجعه کنید.

-هنگامی که از  لبنیات استفاده  می کنید ومعده تان در هم می پیچد.

 

بهترین متخصص تغذیه

-هنگامی که رژیم های لاغری را امتحان کرده اید و به نتیجه دلخواه نرسیده اید  و یا اینکه بعد از کاهش وزن دچار اضافه وزندوباره شده اید.

– اگرسوزش سر دل یا ریفلاکس معده در طول روز دارید.

-هنگامی که کلسترول خون  بالادارید

-هنگامی که پراشتهایی عصبی دارید.

-اگردچار بی‌اشتهایی عصبی هستید.

چه بیمارانی باید به بهترین متخصص تغذیه مراجعه کنند

این را بدانید که یک رژیم غذایی مناسب توسط بهترین متخصص تغذیه می تواند روند درمان بسیاری ازبیماری ها را بهبود بخشد .برخی از این بیمارهای که شما می توانید از بهترین متخصص تغذیه کمک بگیرید عبارتند از:

-بیماران  کلیوی

-بیماران  قلبی و عروقی

-بیماران دیابتی

-بیماران گوارشی و کبدی

-بیماران  سرطانی

 

بهترین متخصص تغذیه

به طور کلی افراد با دلایل مختلفی می خواهند سبک تغذیه‌ ای خود را تغییردهند. برخی افراد می خواهند وزن خود راکاهش دهند در حالی ‌که برخی دیگر می خواهند حجم عضلات خودرا افزایش دهند .برخی به دلیل  دیابت و برخی دیگربه دلیل  سطح کلسترول خون  به بهترین متخصص تغذیه مراجعه می کنند وهمچنبن برخی افراد تنها می خواهند عملکرد ورزشی خود را بهبود بخشند. این موارد در زمینه‌ی تغذیه ،همگی اهدافی ممکن و منطقی‌ هستند  که شما برای درمان هریک از این موارد باید به بهترین متخصص تغذیه  مراجعه کنید.

 

 

 

دکتر سید علی کشاورز با توجه به اینکه بهترین متخصص تغذیه و همچنین بهترین متخصص تغذیه در تهران هستند با توجه به آناتومی بدن شما بهترین و مناسب ترین رژیم غذایی را برای شما در نظر میگیرد.

 

 

دکتر سید علی کشاورزمتخصص تغذیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 9 =